Zimowisko MDP
3 lutego 2025W dniach 31 styczeń – 02 luty 2025 odbyło się spotkanie zimowe MDP z OSP Lotyń oraz MDP z Bornego Sulinowa. Szczególne podziękowania należą się dla:
Dyrektorki Zespołu Szkół w Lotyniu – udostępnienie hali sportowej;
Marka Grzegorskiego – prowadzenie zajęć z ratownictwa medycznego;
Sołectwa Lotyń – zorganizowanie ogniska oraz ufundowanie kiełbasy;
Koła Gospodyń Wiejskich z Lotynia – przygotowanie obiadu dla uczestników.
Dzień 1 – 31 styczeń
Pierwszego dnia zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 17.00 na hali sportowej w Lotyniu, gdzie nastąpiło zakwaterowanie oraz oficjalne rozpoczęcie spotkania oraz podzielenie na grupy ćwiczebne. W niedalekiej odległości czasowej kilku uczestników miało swoje urodziny, odśpiewaliśmy więc „sto lat” oraz zajadaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez jednego z rodziców. Kolejnym punktem było zapoznanie się uczestników a następnie przejście do świetlicy wiejskiej w Lotyniu, gdzie na uczestników czekała kiełbasa ufundowana przez Sołectwo Lotyń wraz z ciastkami oraz herbatą. Po powrocie do hali czas spędzaliśmy na zajęciach z ratownictwa medycznego, które poprowadził Marek Grzegorski i Leszek Gargul z OSP Miasta Bornego Sulinowa. Była także nauka wykonywania niektórych węzłów, gra w piłkę oraz ćwiczenia na przygotowanym torze zawodów.
Dzień 2 – 01 luty
Drugiego dnia dzień rozpoczęliśmy pobudką o godzinie 7.30 a następnie wyruszyliśmy na śniadanie, które było w remizie OSP. Po powrocie ćwiczyliśmy dalej węzły w swoich grupach oraz były biegi na torze. Tego dnia urodziny miała jedna z uczestniczek – odśpiewaliśmy „sto lat”, po czym zajadaliśmy się tortem. Nastąpiła zmiana grup na stanowiskach i dalej do obiadu trening z węzłami oraz bieganie. Obiad nieodpłatnie zrobiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich – pyszne pierogi. W międzyczasie dojechała do nas MDP Polanów, aby zobaczyć jak to u nas wygląda oraz porozmawiać o przyszłej współpracy. Po powrocie na halę przyszedł czas na zawody związane z Halowymi Zawodami MDP, grą w siatkówkę oraz rzutem do kosza. Potrwały one do godziny 16.30 a następnie ćwiczyliśmy łączenie węży oraz transport osób poszkodowanych na deskach ortopedycznych. Po kolacji odbyły się wspólne śpiewy muzyki z karoke a różne gry umiliły wieczór.
Dzień 3 – 02 luty
Dzień dla naszych uczestników rozpoczął się o godzinie 8.00 gdzie po 45 minutach nastąpił przemarsz do remizy na śniadanie. Po powrocie i przebraniu się w umundurowanie MDP przeszliśmy na boisko w celu realizacji ćwiczeń. Każda z grup miała za zadanie podać dwa prądy wody oraz pianę. Zostały również omówione trzy rodzaje piań oraz dla zobrazowania różnic każda z nich została podana. Po zakończeniu ćwiczeń przyszedł czas na odpoczynek – gra w siatkówkę, gra w piłkę oraz karty. Następnie zaczęliśmy sprzątać obiekt, kompletując sprzęt i go czyścić. O godzinie 13.30 zgodnie z planem przyszedł czas na zakończenie i wydanie nagród za miejsca w zawodach prowadzonych dzień wcześniej. Za 2,3,4 miejsca nagrodą był uścisk dłoni naczelnika OSP Lotyń dh Konrada Kopkiewicz, natomiast za miejsce pierwsze zwycięscy dostali „rolki”. Każdy z uczestników otrzymał Dyplom uznania. Po ostatnim apelu przyszedł czas na pożegnanie uczestników i udanie się do domów.