Wyjazd MDP do Warszawy

21 października 2024 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

15 października  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Powiatu Złotowskiego wzięły udział w wyjątkowym wyjeździe do Warszawy. Inicjatywa została zorganizowana przez ̨ ł, ̨ ł ̨ ̨ ł.

Wyjazd odbył się na zaproszenie ł Henryk Szopiński oraz Krzysztof Paszyk. Celem wizyty było zwiedzanie Sejmu RP oraz pogłębienie wiedzy na temat polityki państwowej i funkcjonowania systemu parlamentarnego w Polsce.

Podczas wizyty młodzi strażacy poznali zasady działania Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, strukturę polskiego parlamentu oraz rolę, jaką pełnią posłowie i senatorowie w kształtowaniu polityki. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z historią parlamentaryzmu – od czasów I Rzeczypospolitej po współczesność. Wyjątkowym momentem była możliwość spotkania z Marszałkiem Sejmu Szymon Hołownia, który przybliżył młodzieży kulisy pracy parlamentu oraz zachęcał do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Po zakończeniu zwiedzania Sejmu grupa odwiedziła Akademia Pożarnicza, gdzie uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę o technikach ratownictwa i gaszenia pożarów. Podczas zajęć praktycznych młodzież uczyła się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych oraz jak zapobiegać pożarom. Instruktorzy, w tym mł. bryg. Dariusz Baranowski – Kierownik Zakładu Badania Przyczyn Pożarów i Rozpoznawania Zagrożeń oraz kpt. Kacper Cabała – asystent w Zakładzie Elektroenergetyki, z chęcią przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego, a także zaprezentowali najnowsze techniki i sprzęt używany w ratownictwie.