Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Złotowie

23 września 2024 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

21 września o godzinie 10:00 w Złotowie na stadionie miejskim przy ulicy Wioślarskiej, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu powiatu złotowskiego.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Edmund Kabattek wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie st. kpt. Krzysztofem Olczakiem.

Do zawodów przystąpiło siedem drużyn podzielonych na dwie kategorie dziewcząt oraz chłopców. W grupie dziewcząt rywalizowały dwie drużyny: OSP Święta oraz OSP Podróżna, natomiast w grupie chłopców: OSP Lotyń, OSP Radawnica, OSP Święta, OSP Krajenka, OSP Zalesie.

Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP, Komendę Powiatową PSP w Złotowie, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Złotowie, Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej, Lokalnej Grupy Działania KRAJNA Złotowska, Fundacji Bezpieczny Powiat.

Wyniki końcowe w rywalizacji przedstawiają się następująco:

Grupa Dziewcząt:

1.            MDP Podróżna z wynikiem 1029,4 pkt,

2.            MDP Święta z wynikiem  899,2 pkt.

Grupa Chłopców:

1.            MDP Krajenka z wynikiem 1000,5 pkt,

2.            MDP Święta z wynikiem 988,6 pkt,

3.            MDP Radawnica z wynikiem 960,1 pkt,

4.            MDP Lotyń z wynikiem 915,9 pkt,

5.            MDP Zalesie z wynikiem 878,1 pkt.

Jednostkę OSP Lotyń reprezentowali: Wiktoria Lipkowska, Oskar Błaszkiewicz, Lena Piotrowska, Piotr Zubrzycki, Stanisław Wawrzyniak, Kaja Praszczak, Filip Chwieduk, Maciej Gudziński, Jacek Zabłocki, Kamil Furtak pod opieką Łuksza Rzadkiewicza oraz trenerów Kamila Bronakowskiego i Filipa Kopkiewicza